Назад Назад

У Рогатині відновлюється регіональний історико-краєзнавчий музей «Опілля»

Шановні опільчани, керівники органів місцевого самоврядування, закладів освіти, культури,  представники громадських організацій!

Здавна територія, на якій ми проживаємо, славилась людьми, котрі докладали максимум  зусиль, щоб наша Батьківщина процвітала та гідно відстоювала свою історичну самобутність.

Рогатинщина – центр Опільського етнографічного регіону України і сьогодні саме ми, нащадки славних предків, повинні популяризувати нашу минувшину та продемонструвати українцям і світу багатогранну культуру та історію краю.

За сприянням Рогатинської міської ради у 2017 р. відбудеться відкриття регіонального історико-краєзнавчого музею «Опілля», який діяв у Рогатині в міжвоєнні роки, але під впливом буремних подій Другої світової  припинив свою діяльність.

Одним із першочергових завдань адміністрація музею вбачає збір різноманітних старожитностей серед жителів Опілля, адже для того, щоб достовірно та всебічно продемонструвати усю колоритність рідного краю, музей потребує експонатів, які  стануть яскравим свідченням минувшини (усі передані експонати будуть зареєстровані та задукоментовані відповідно до чинного законодавства).

Будемо вдячні Вам не лише за підтримку нашої ініціативи, але й за сприяння у вивченні, дослідженні та популяризації  історії  краю, за допомогу у зборі експонатів для формування експозицій у музеї «Опілля».

Просимо також надати дані:

  • про народних майстрів (столярів, ткачів, гончарів тощо), які були чи є відомі у Вашому населеному пункті;
  • про людей, які є носіями фольклорного репертуару, що притаманний лише для опільського регіону;
  • щодо найдавніших у Вашому краї будівель (читальні, школи тощо), їхню історію та стан збереженості;
  • відносно можливих місць розташування давніх укріплень та поселень.

Станьте частиною нового етапу культурного відродження Опільського краю!

Запрошуємо до співпраці всіх небайдужих.

Контакти адміністрації музею: тел. 0987565271 – Ольга Блага,  тел. 0979087211 – Василь Сердюк.

DSC_5337-1-880x440.jpg
Дата: 01.02.2017   Перегляди: 1128

Меню

Про нас

Основною метою діяльності Рогатинської громадської організації "Відродження" є історико-краєзнавча діяльність з метою відродження заснованого у 1939 р. регіонального історико-краєзнавчого музею Опілля в місті Рогатині, зруйнованого в часи Другої світової війни.